View Łukasz Herman's LinkedIn profileView my profile

statystyki www stat.pl

niedziela, 29 stycznia 2006

PCWK PRONadszedł wreszcie czas, kiedy udało mi się dostać SBS'a. Dokładnie to polską wersję ewaluacyjną dołączoną do PC World Komputer PRO. Do tej pory nie miałem nigdy przed oczami SBS'a, więc tym bardziej się cieszę że mogę poznać coś nowego.

Ale przechodząc do konkretów powiem najpierw co to takiego kupiłem. PCWK już kilka razy udostępniało wersje ewaluacyjne produktów serwerowych Microsoftu, a teraz przyszedł czas na wersję SBS 2003 Premium PL. Jest to pewnie połączone z całą kampanią MS'a promującą oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bo jakże inaczej dawali by takie oprogramowanie do popularnej i łatwo dostępnej gazety, a następnie organizowali konkurs SBS Squad?

No i już wspomniałem o konkursie :)  Zarejestrowałem się od razu jak tylko dostałem wiadomość w RSS Bandit, więc się też zmobilizowałem i zakupiłem tego SBS'a. Konkurs ten będzie na pewno bardzo ciekawy, warto wziąć w nim udział, zresztą jak w każdym konkursie. Do wygrania cenne nagrody (łączna suma opiewa na ok. 65 000 zł!) na pewno przyciągną konkurentów. Ale nie wygrana się liczy, ale dobra zabawa i wiedza. Więcej informacji o konkursie pod adresem http://sbs.pcworld.pl/

SBS Squad

Do gazety dołączonych zostało 6 płyt wraz z oprogramowaniem SBS'a, oraz dodatkowa płyta DVD 8,2GB z Materiałami szkoleniowymi.

6 płyt zawiera kompletny zestaw SBS Premium, w skład którego wchodzi m. in. SQL Server 2000 + SP4, ISA Server 2004, Exchange Server 2003 + SP1, oraz Office Outlook 2003 + SP1. Co do dołożenia do zestawy ISA Server 2004, wydaje się to dobrym posunięciem, ponieważ nie ma możliwości pobrania uaktualnienia ISA 2000 do 2004 (mając wersję pełną należy zamawiać płytki). A tu mamy możliwość przetestowania aktualnie dostępnych produktów w pełni ich możliwości.

Na płycie zawierającej Materiały szkoleniowe możemy odnaleźć 3 obrazy wirtualne, umożliwiające zasymulowanie prawdziwego środowiska produkcyjnego. W skład tego środowiska wchodzi SBS Server, oraz dwie stacje klienckie (klient LAN i WAN). Do ich uruchomienia potrzebne jest ok. 15GB miejsca na dysku. A mi się właśnie skończyło miejsce :)  Wystarczyło tylko na SBSa i jednego klienta, a drugiego środowiska domenowego opartego na Win2k3 EE nie chce wywalać. Stacje klienckie są to zainstalowane wersje ewaluacyjne systemu Windows XP SP2 (szkoda że nie są one dostępne do pobrania z serwerów Microsoftu), wraz z zainstalowanym pakietem Office 2003 (Word, Excel, Outlook).

Ale po uruchomieniu nie obyłoSBS z PC World Komputer Pro się problemów. Na pierwszy ogień poszedł SBS. Uruchamiał się strasznie długo, po czym otrzymałem komunikat że jedna z usług nie została uruchomiona (dokładnie to padło na Kerberos). Po trudach wpisania hasła (P@ssw0rd) udało mi się zobaczyć SBSa w pełnej klasie :) Ale nie tylko SBS miał problemy. Stacja LAN przy logowaniu, po wpisaniu hasło się restartowała :D Uruchomienie w trybie awaryjnym, w którym mogły zostać zainstalowane sterowniki rozwiązało problem. W żadnym wypadku nie chce krytykować przygotowania maszyn wirtualnych, ale wolałbym aby były przygotowane w VPC w wersji bez SP1. Jakoś z nim miałem kiedyś problemy i nie chcę go instalować, a to pewnie przez jego brak napotkałem ww. błędy.

W gazecie możemy znaleźć pełny opis Small Business Server i jego składników. Opis jest bardzo przejrzyście napisany, chociaż zdarzają się ciekawe tłumaczenia, typu port forwarding został nazwany przekazywaniem portów, co moim zdaniem lepiej jest użyć przekierowanie portów. Mimo wszystko to co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy z SBS'em jest dobrze przedstawione.

czwartek, 26 stycznia 2006

Po tym jak już wszyscy myśleli że Live Favorites Beta już się skończyła (dawno już nie było żadnego odzewu), zostaliśmy powiadomieni co się dzieje. Z maila którego otrzymałem możemy przeczytać między innymi o tym, że następne wydanie zostało opóźnione kilka razy z różnych powodów. Ale najbliższe wydanie jest przewidziane na czwarty tydzień stycznia (hmm, czyżby on już trwał?). Więc pewnie lada dzień zobaczymy nową wersję Live Favourites w której zlikwidowanych będzie ponad 300 błędów oraz dodane nowe elementy.

Live Favourites

Ale to jeszcze nic. Wydanie lutowe ma nas czymś zaskoczyć: "ALL of you are going to say, WOW, that's Cool!"

Beta powstała 30 sierpnia, do której przystąpiło 800 beta testerów. Aktualnie jest ich ponad 1400. W ciągu tych czterech miesięcy zgłoszono ponad 450 bugów i sugestii. Od tej pory kod będzie odświeżany co 30 dni.

Teraz coś ciekawszego :)

Warto być beta testerem, o tym chyAmazon.comba każdy wie, kto coś testował. Właśnie otrzymałem prezent za wzięcie udziału w MSN Sopping Instant Answers Program, a jest nim 10$ do wykorzystania w sklepie Amazon.com

Jestem ciekaw tylko co ja sobie tam kupie, żeby nic nie płacić. Ile może kosztować przesyłka do Polski? :) 

środa, 25 stycznia 2006

Internet Explorer w wersji 7 będzie wspierał natywną, skryptową wersję XMLHTTP, poinformował Sunava Dutta, Program Manager w Internet Explorer teamie. Może to być wydajne użycie tej samej składni kodu w różnych przeglądarkach, deprymując dotychczasową popularność technologii AJAX, która funkcjonalnością opiera się o ActiveX.

XMLHTTP zostało po raz pierwsze wprowadzone jako ActiveX w IE 5.0. Przez ten czas, została on zaimplementowany w innych przeglądarkach i jest podstawą technologii AJAX. Objekt XMLHTTP zezwala stronom internetowym na wysyłanie i odbieranie danych XML (lub innych) poprzez protokół HTTP. Jest to możliwe dzięki tworzeniu odpowiednich aplikacji webowych, które nie wymagają ponownego pobierania danej strony aby wyświetlić potrzebne dane. Popularnymi przykładami aplikacji wykorzystujących AJAX (a więc obiekt XMLHTTP) są wersja beta Windows Live Local, Microsoft OWA, czy Google Gmail.

W IE6 i wcześniejszych, XMLHTTP zaimplementowany był jako obiekt ActiveX wykorzystujący MSXML.

W IE7, XMLHTTP jest udostępniony jako natywny obiekt skryptowy. Użytkownicy i organizacje które zdecydowały się zablokować elementy ActiveX mogą nadal korzystać z aplikacji webowych opartych o XMLHTTP, chociaż oczywiście jest możliwa blokada natywnego XMLHTTP jeżeli jest to wymagane - poprzez GPO lub opcje IE. Jako część całego usprawniania bezpieczeństwa w IE7 udostępniono klientom możliwość konfiguracji i dostosowywania polityki bezpieczeństwa według ich gustu, z równoczesnym zachowaniem funkcjonalności XMLHTTP.

Implementacja XMLHTTP w IE7 jest zgodna z innymi przeglądarkami. Kod napisany zgodnie z XMLHTTP będzie działać na każdej przeglądarce wspierającej XMLHTTP.

Technologia ActiveX implementacji XMLHTTP będzie nadal wspierana obok nowego natywnego obiektu. Strony dotychczas korzystające z apletów AcxtiveX nie będą wymagały przepisania.

EMC Corporation (NYSE:EMC), światowy lider zarządzania informacjami i zasobami, nabywca VMware w Grudniu 2003 roku, przedstawił cztero kwartalne wyniki finansowe roku 2005.

Z ciekawszych informacji można wyłowić, że VMware Player został pobrany w ponad 700 000 kopiach. Dodatkowo 60 czołowych systemów operacyjnych, baz danych, serwerów aplikacyjnych, aplikacji biznesowych oraz oporogramowania strukturalnego i zarządzającego zapewniło wsparcie swoich produktów w virtualnych środowiskach VMware.

EMC Reports Record Fourth Quarter, Full Year Revenues

Czy kiedyś chcieliście hibernować wirtualną maszyną pod Virtual PC lub Virtual Server? Jeżeli tak, to pewnie napotkaliście na pewien problem, nie da się tego bowiem wykonać, jeżeli mamy zainstalowane VM Additions. Wynika to z faktu, że jeden ze sterowników zawartych w tym składniku blokuje tą możliwość. Jedynym rozwiązaniem, jakie dotychczas spotkałem jest odinstalowanie VM Additions. Inna sprawa czy warto stosować hibernację na wirtualnej maszynie, skoro możemy zapisać jej stan bezpośrednio z VPC/VS.

niedziela, 22 stycznia 2006

Wiadomo już, że to głównym standardem obsługiwanym przez Windows Vista będzie HD-DVD, jako że jak twierdzi Microsoft jest to najlepszy wybór dla większości konsumentów. Microsoft publicznie wykluczył jakiekolwiek szanse, aby natywna obsługa Blu-Ray została włączona do następcy Windowsa XP.

HD DVD Logo

Jednak pozostaje wątpliwość co będzie z Blu-ray'em. Zostanie zapomniany? W żadnym wypadku! Windows Vista będzie wspierał ten format, jednak nie w formie natywnej.

Microsoft postanowił jednoznacznie przedstawić co zamierza robić. Adam Anderson (product manager in the Windows division) przedstawił, że Microsoft dodaje funkcję detekcji materiału filmowego dla różnych formatów optycznych, nazwanej AutoPlay, odkąd producenci OEMowi mają możliwość decydowania który z napędów zostanie zainstalowany w ich komputerach. Funkcja AutoPlay standardu HD-DVD jest już zaimplementowana dla Visty, a dla Blu-ray'a jest w trakcie opracowywania. Bez względu z jakiego standardu nośników będziemy korzystać, implementacja obsługi tej funkcjonalności nie przyczyni się do natywnego lub platformowego wsparcia w Windows Vista.

Blu-Ray logo

Vista będzie rozpoznawała dyski Blu-Ray, lecz nie będzie natywnej obsługi ich odtwarzania, przez co będziemy musieli skorzystać z oprogramowania firm trzecich.

Microsoft May Support Blu-Ray in Vista After All [Updated]

15:33, hermanluk , Windows
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 stycznia 2006

Oczywiście nie jest mowa o głównych serwerach, do których zwykły śmiertelnik nie ma nawet co marzyc aby je zobaczyć, ale o środowisko testowe Microsoftu.

Czy Linux może być uruchamiany na starszych systemach, w przeciwieństwie do Windowsa? Na tak postawione pytanie odpowiadał Bill Hilf (director of Platform Technology Strategy at Microsoft).

"Prosty przykład, chcę zbadać rzeczywistość, korzystając z realnego scenariusza wykorzystania przez klienta do przetestowania tej hipotezy: Czy Linux będzie działać na starszej konfiguracji niż Windows? W wielu obszarach rozwoju i publicznych instytucjach, takich jak biblioteka publiczna, zwykle nie posiada się obsługi technicznej, dlatego potrzeba wykorzystania oprogramowania bez konieczności dużej ilości modyfikacji i dostrajania. Jest to powód przeprowadzenia tego testu, polegającego na instalacji najnowszych dystrybucji Linuksa i Windowsa prosto z pudełka - najprościej wkładając CD-ROM i instalując - na starszych konfiguracjach sprzętowych w całym labie." Powiedział Hilf.

Test przeprowadzony został na systemach Red Hat Enterprise Linux, SUSE Pro 9.2, Mandrake 10, Linspire 4.5, Xandros Desktop 3.0, Fedora Core 3, Slackware 10.1, Knoppix 3.7, Windows XP i Windows Server 2003.

Czy to możliwe? Po części tak. Aktualnie większość dystrybucji instaluje się z różnymi środowiskami typu Gnome lub KDE, które przecież wymagają pewnej wydajności ze strony sprzętu. Standardowa instalacji oczywiście nie zakłada że użytkownik będzie w stanie zainstalować sobie inne, lżejsze środowisko, co by na pewno zdetronizowało system Windows z pozycji jaką zajął. Co prawda można po Microsofcie spodziewać się, że Windows wygra miażdżącą przewagą ;) co jednak się nie stało.

Widać, że najlepiej sobie poradził Knoppix. Sam często z niego korzystam. Jest to zdecydowania najbardziej przydatna z dystrybucji linuksa. Można jeszcze dodać, że jest już wersja 4.0 Knoppixa na DVD.

Więcej możemy przeczytać pod adresem <>Microsoft Challenges Linux's Legacy Claims

17:36, hermanluk , GNU/Free
Link Komentarze (5) »

Właśnie przeczytałem, o pewnym błędzie, jaki możemy napotkać korzystając z konta pocztowego Gmail. Jeżeli mamy zarejestrowane konto powiedzmy "moje.konto", to jeżeli ktoś sobie zarejestruje w późniejszym czasie "mojekonto" to jego wiadomości będą trafiały do tego pierwszego konta. Prawda że ciekawe? Wszystko rozchodzi się o to że system Gmail nie rozpoznaje kropek w nazwie użytkownika. Na szczęście logowanie użytkownika "mojekonto" nie da dostępu do konta użytkownika "moje.konto". Ale zawsze ten drugi użytkownik zostanie postawiony w sytuacji gdy ktoś inny odbiera jego maile, a on na to nic nie poradzi...


Może warto to wziąć pod uwagę zanim założymy podobne konto do już istniejącego?

Ars Technica

Do uruchomienia programu jako usługi posłużymy się programami instsrv.exe (instalator usług) oraz srvany.exe (aplikacja uruchamiająca usługi), które znajdują się w Windows Resource Kit Tools.

Po instalacji Resource Kit Tools dla wygody przekopiowujemy pliki srvany.exe i instsrv.exe z C:/Program files/Windows Resource Kits/tools/ (przy domyślnej instalacji) do katalogu %systemroot%/system32/, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej odwoływać się do wyżej wymienionych aplikacji poprzez samą nazwę, nie musząc za każdym razem podawać pełnej ścieżki do katalogu Resource Kita, oraz w razie usunięcia RK Tools dobrze jest mieć zachowane te dwa pliki w bezpiecznym miejscu.

W kolejnym etapie możemy przejść do instalowania programu jako usługi. W tym celu otwieramy wiersz poleceń (cmd.exe) i korzystając z instalatora usług wpisujemy:

instsrv service_name %systemroot%/system32/srvany.exe

Powinniśmy dostać komunikat że usługa została pomyślnie zainstalowana.

The service was successfuly added!
Make sure that you go into the Control Panel and use the Services applet to change the Account Name and Password that this newly installed service will use for its Security Context.

Jeżeli nie podamy dokładnej ścieżki dla aplikacji uruchamiającej usługi - srvany.exe, otrzymamy komunikat błędu:

- The fully qualified path to the .EXE must be given

Teraz przechodzimy do konfigurowania usług. W tym celu włączamy Panel Sterowania (Control Panel) - Narzędzia administracyjne (Administrative Tools) - Usługi (Services), lub Start - Uruchom... (Run...) services.msc. Na liście usług odszukujemy zainstalowaną przez nas usługę (service_name), we właściwościach usługi upewniamy się, że ustawiony jest typ uruchamiania na Automatyczny (Automatic) - domyślnie tak jest.

Jeżeli aplikacja ma współdziałać z pulpitem (tzn. ma być widoczna na pulpicie lub jego elemencie) musimy we właściwościach usługi (w przystawce services.msc) na karcie Logowanie (Log on) zaznaczyć "Zezwalaj usłudze na współdziałanie z pulpitem" (Allow service to interact with desktop). W przeciwnym wypadku usługa będzie niewidoczna dla użytkownika.

Services

Następnie uruchamiamy edytor rejestru (regedit.exe) i w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\CurrentControlSet\Services (w tym kluczu znajdują się wszystkie zainstalowane usługi) odnajdujemy klucz service_name, w którym tworzymy nowy klucz o nazwie Parameters i dodajemy do niego Wartość ciągu (String Value) o nazwie "AppDirectory" w której podajemy ścieżkę do programu (Np. C:\Program Files\My_application - zależnie gdzie znajduje się aplikacja, którą zamierzamy uruchomić jako usługę. Musimy dodać jeszcze jedną Wartość ciągu (String Value) o nazwie "Application" w której podajemy ścieżkę do pliku wykonywalnego (np. C:\Program Files\My_application\application.exe).

parameters

Po tych czynnościach usługa będzie się ładowna podczas wyświetlana ekranu Uruchamianie systemu Windows. Pasek postępu przedstawia ładowanie usług, których typ uruchamiania został ustawiony na automatyczny.

Aby odinstalować usługę w wierszu poleceń wpisujemy:

instsrv service_name remove

piątek, 20 stycznia 2006

Co mogą oznaczać te liczby? Numer GG, ICQ, a może to numer pin mojej karty do bankomatu? :) 

Nie, nie, to nie jest liczba odpowiadająca ww. rzeczom. 3 możemy odczytać jako "e", 1 to oczywiście "l", a 7 to jakże by inaczej "t". Co z tego wychodzi? Elita. Pod taką nazwą Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych organizuje konkurs, w którym można wygrać między innymi darmowy indeks wraz z możliwością darmowego studiowania na Wydziale Informatyki. Wygląda zachęcająco. Konkurs przeznaczony jest dla ludzi młodych, w wieku od 17 do 21 lat.

Chyba warto wziąć udział, co nie? Ale i tak ja wygram :P

https://www.31337.pjwstk.edu.pl/

Zbudowane z białek i kwasów nukleinowych twory organiczne nie posiadające struktury komórkowej, zdolne do rozmnażania przez infekowanie żywych komórek. Bezwzględne pasożyty wewnątrzkomórkowe, namnażające się dzięki wykorzystaniu aparatu kopiującego zawartego w komórkach. Zawierają materiał genetyczny w postaci RNA lub DNA, wykazują jednak zarówno cechy komórkowych organizmów żywych, jak i materii nieożywionej.

O czym mowa? O wirusach. Wprawdzie nie o tych biologiczny, tylko komputerowych, ale i jedne i drugie nie są mile widziane.

To już 20 lat minęło od powstania pierwszego programu, który "w sposób celowy powiela się bez zgody użytkownika. Wirus komputerowy w przeciwieństwie do robaka komputerowego do swojej działalności wymaga nosiciela w postaci programu komputerowego, poczty elektronicznej itp. Wirusy wykorzystują słabość zabezpieczeń systemów komputerowych lub właściwości systemów oraz niedoświadczenie i beztroskę użytkowników." Uznaję się że pierwszym wirusem był "Brain", a został on napisany przez braci Basita i Amjada Farooq Alviego, a jego zadaniem była ochrona napisanej przez nich gry.

http://www.f-secure.com/v-descs/brain.shtml

niedziela, 15 stycznia 2006

Wszystko rozchodzi się o głośny ostatnio błąd w Windows MetaFile. Po tym jak wykryto tą lukę, umożliwiającą uzyskanie prawa System przez atakującego, jeżeli kod zostanie wykonany na koncie użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi.

MS wypuścił już poprawkę na ten błąd, mimo wszystko dwie osoby postanowiły bliżej przyjrzeć się problemowi, przez co odkryły szokującą informację. Informację, która na pewno nigdy nie powinna zostać ujawniona. Leo Laporte oraz Steve Gibson po dogłębnych analizach, stwierdzili że błąd ten został zaimplementowany specjalnie, jako tylnia furtka w systemie, umożliwiająca zdalne wykonanie kodu. Niestety nie dowiemy się czy błąd ten został włączony do systemu na polecenie kierownictwa, czy poprzez jednego/kilku pracowników którzy chcieli w ten sposób uzyskać w przyszłości jakąś korzyść majątkową.

W szczególnych przypadkach exploity wykorzystujące tą lukę mogły być blokowane poprzez funkcję DEP w systemie Windows, oraz korzystając z Firefoxa jako głównej przeglądarki możemy odmówić uruchomienia "Windows Picture and Fax Viewer" poprzez który kod zostanie wykonany.

sobota, 14 stycznia 2006

Microsoft niedawno poinformował, że pomoc techniczna dla systemu Windows XP wygaśnie równo z końcem roku 2006. Po falach krytyki i niezadowolenia ze strony użytkowników, postanowił zmienić tę datę. Więc wsparcie dla systemu Windows XP będzie do końca 2008 roku.

Gigant zapowiedział również, że okres wsparcie podstawowego będzie co najmniej przez dwa lata po premierze następców danych edycji (Home, Pro, Embedded, Media Center i Tablet PC). Warto zauważyć, że gdyby okres wsparcia podstawowego zakończył się w tym roku, użytkownicy mogli by nie zdążyć przejść na najnowszy system Microsoftu - Windows Vista, którego premierę szacuje się na 3 kwartał tego roku.

Może jeszcze wspomnę o konkursie jaki został zorganizowany przez Microsoft. Polega on na wytypowaniu daty premiery Visty. Do wygrania są:

1st Prize: Live at the Vista launch event in the USA: a full package with entry, flight, and 3 nights in a 4-star hotel.
2nd−4th Prize: XBOX 360
5th−10th Prize: XBOX 360 Core System

Guess the Launch Date Contest

15:37, hermanluk , Windows
Link Dodaj komentarz »

No niestety niejako jestem odcięty od internetu. Ale takie już są uroki komunikacji bezprzewodowej.

Co się stało? Prawdopodobnie antena została uszkodzona, w sensie zalana i jak przyszły mrozy to mogło ją rozerwać, a może nie? Trudno powiedzieć, bo znajduje się ona 20cm nad dachem, na którym jest 50cm śniegu :) 

Czekam na odwilż, zadowalając się teraz sygnałem na poziomie -67dBm, a przecież kiedyś miałem taki dobry sygnał... Przynajmniej GG działa, a po zmianie kanałów połączenie się nieco poprawiło. Już dochodzi nawet 75% pingów. Prawda że świetnie? ;)

A jak już będąc przy temacie sieci bezprzewodowych, właśnie odebrałem Pocket Router/AP D-Link'a (DWL-G730AP). Szkoda ze nie mam jak sobie w domu teraz zrobić sieci bezprzewodowej, ale może wykorzystam go w przyszłości.

DWL-G730AP

Co do samego urządzenia, to mówiąc że jest ono małe nie odzwierciedla jego prawdziwej wielkości. Toż to jest maleństwo, w którym najwięcej miejsca zajmuje wejście ethernetowe. Ale za to funkcjonalność jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości pudelka, w jaki zostało to zapakowane. Nie można nie wspomnieć o obsłudze WPA (a wraz z najnowszym firmware WiFirównież WPA2), praca w standardzie 802.11g, czy DDNS. Oczywiście router/AP wyposażony jest w DHCP, oraz możemy zasilanie podłączyć do gniazdka w ścianie, lub portu USB komputera, co oznacza wysoką mobilność tego urządzonka. Urządzeniusia? Zdrabniamy jak umiemy jak to mówią w Heyah :)

Ale żeby nie było że nie ma żadnych minusów, bo takie niestety zawsze są, trzeba przynajmniej wspomnieć o tym że nie mamy możliwości podpięcia zewnętrznej anteny. Niestety jest to duży jak dla mnie minus. Drugim wartym zaznaczenia minusem, jest to, że jeżeli nie jesteśmy "US resident", to pobierając najnowszy firmware ze strony D-Link'a tracimy gwarancję. Niestety musimy się kontaktować z lokalnym dystrybutorem, aby otrzymać najnowszy firmware.

Jak już na mobilne urządzenia przystało, cały zestaw w skład któreIntel Centrinogo wchodzą Router/AP, zasilacz sieciowy, kabel zasilania USB, oraz ok. 1m skrętki otrzymujemy w ładnym "Travel case", tak że wszystko zawsze możemy mieć pod ręką na swoim miejscu. Instrukcja instalacji w formie papierowej jest również w języku polskim.

piątek, 30 grudnia 2005

Sylwester w Nowym Yorku? Czemu nie, chociaż jak ktoś nie będzie na miejscu, to zawsze może skorzystać z relacji na żywo przygotowanej przez MSN, która będzie trwała 6 godzin prosto z Times Square.

Prowadzący D.J. Romeo, Angela LaGreca  i Brandi Williams będą zapewniali szampańską zabawę. Ale i to nie wszystko. Do dyspozycji będą 3 strumienie, umożliwiające "widoczność" z trzech różnych perspektyw. Nic nie powinno nam umknąć uwadze.

http://www.msn.com/newyears

PS. Nie wpisujcie tego adresu w Operze, jeżeli nie jesteście aktualnie zarejestrowani w MS Passporcie. Nie wiem czemu, ale strona logowania do Passporta po załadowaniu otwiera kilka kolejnych swoich odsłon, które z kolei robią to samo i tak cały czas aż się system wykolei, albo zdążycie zamknąć te strony. Czyżby MS pozbywał się konkurencji?

środa, 28 grudnia 2005

Steven Bink opublikował listę produktów jakich możemy spodziewać się od Microsoftu w przyszłym roku.

Dokładnie rok temu również opublikował on podobną listę, z której jeżeli coś nie zostało wydane to tylko dlatego, że MS zmienił datę premiery, a nie poprzez pomyłkę.

Tak więc lista jest wiarygodna i bardzo prawdopodobna do spełnienia. Produktów wymienionych na tej liście możemy się spodziewać w przyszłym roku, ale musimy pamiętać, że lista ta powstała na podstawie faktów i przypuszczeń, a daty premier mogą się jeszcze zmienić.

Z ciekawszych pozycji można przedstawić:

 • ISA 2006,
 • Exchange 2007 (12),
 • Windows Vista,
 • Virtual PC EXPRESS,
 • Internet Explorer 7,
 • Windows XP Service Pack 3,
 • Office 2006 (12),
 • Small business Server 2003 R2,
 • SBS 2003 Service Pack 2,
 • Autoroute 2007,
 • IIS 7,

Pełną listę znajdziemy pod adresem http://bink.nu/Article5713.bink

wtorek, 27 grudnia 2005

Można już pobrać sesje nagrane w formie webcastów podczas konferencji Professional Developers Conference 2005.

Trzeba przyznać że przygotowane są naprawdę nieźle i miło się je ogląda. Spis wszystkich z możliwością pobrania możemy znaleźć pod adresem http://aspnet2.com/PDC05/Sessions.htm 

A jest co oglądać, ponieważ możemy pobrać zawartość 4 płyt DVD!

Aż chciało by się tam być :)  Nawet MilkyWay'e (batoniki) rozdawali :D Chociaż nudno to na pewno nie było.

Warto obejrzeć.

poniedziałek, 26 grudnia 2005
I oto nadeszła wiekopomna chwila... znaczy założyłem swojego pierwszego bloga. Dlaczego? Ponieważ blogowanie staje się coraz popularniejsze, to warto spróbować czegoś nowego. Co tu będzie? Wyjdzie w praniu. Zapraszam wszystkich do stałego odwiedzania mojego bloga, będą się starał aby zawsze były tu notki ciekawe, które będą coś wnosić do społeczności internetowej.
1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10