View Łukasz Herman's LinkedIn profileView my profile

statystyki www stat.pl

wtorek, 02 października 2007

W czwaterk 27. września miejsce miała premiera ITCore. Na początek może bardziej blogowo opiszę samą imprezę :)

Microsoft postawił na efekt WOW organizując pokaz mody połączony z premiarą medialną portalu dla specjalistów IT skupionych wokół technologi Microsoftu

Impreza udana, chociaż wszyscy świętowali coś czego jeszcze nie ma :) Na 200 albo 300 zaproszonych osób znałem przynajmniej z widzenia maksymalnie 40, a były to osoby biorące udział w projekcie. Pozostali niewiadomo skąd się tam wzięli. Znaczy Microsoft pewnie wie kim ONI byli, ktoś kto interesuje się mediami pewnie też, ale chyba wszyscy zaangażowani w projekt czuli się tam anonimowo. Zostało tylko wspomniane, że projekt powstał dzięki pracy i zaparciu 24 osób, ale kto to był to chyba nigdy się nikt nie dowie. Od razu wyszły na scenę modelki (może ich było 24? :) Nie liczylem.

Sam występ Justyny Steczkowskiej również można zaliczyć do udanych. Co do bufetu to jak zwykle na imprezach MSa. Jadłem coś co wyglądało że mogło by być jadalne, ale co tam było to nie mam pojęcia. Raz mogliby jakieś normalne jedzenie zorganizować. Ale chyba takie rzeczy siejada w wyższych sferach ;-)

Niestety do końca nie wytrwałem, bo miałem nocny pociąg do Wrocławia i już po 22 się zmyłem.

A teraz druga część, czyli właściwie co to takiego ten ajtikore (ITCore). Premiara była więc wypadało pokazać coś użytkownikom. Niestety nie wszystko poszło po naszej myśli i w dniu premiery udało sięwypuścić publicznie tylko wersję "beta", która nie była nawet alfą ;) Każdy kto wszedł na ten portal w tamten czwartek i porówna z tym co jest dostępne dzisiaj bez trudu zobaczy, że prace wrą i cały czas pojawiają się nowe funkcjonalności. Ale tego co tak naprawdę się dzieje nikt spoza projektu nie wie.

Na wewnętrznej grupie projektowej zostały wyprodukowane setki, jeżeli nie tysiace wiadomości skupione na tym co zostało opublikowane na portalu, kiedy pojawią się nowe elementy i jak to wytłumaczyć użytkownikom. Naprawdę trudno opisąc jak nam (zespołowi ITCore) zależy na tym by jak najszybciej oddać w pełni sprawny produkt w spragnione ręce użytkowników portali WSS i CG.

Atmosfera była naprawdę gorąca, teraz powoli wszystko zaczyna się klarować. Portal działa, programiści wciąż programują kolejne elementy. Chyba najgorsza rzecz której się obawialiśmy nie sprawiła problemu. Serwis był dostępny podczas premiery wytrzymując obciążenie. Note bene MOSS może czase znacznie obciążyć maszynę.

Moim zamiarem nie jest opisywanie co się dzieje i co siębędzie działo. Chiałbym tyko wspomnieć że każdemu z nas zależy na sukcesie i wszelkie informacje dotyczące portalu ITCore znajdziemy na blogu redakcji działającego na ITCore.pl :) Nie podaję linka bo każdy ma google i może wpisac w przeglądarkę itcore.pl