View Łukasz Herman's LinkedIn profileView my profile

statystyki www stat.pl

Blog > Komentarze do wpisu

XML vs. ASP.NET WebServices

Które lepsze? Początkowo planowałem wykorzystać XML WebServices, bo już wcześniej miałem z nimi kontakt. Największą zaletą jest udostępnienie wszystkich danych w czytelnym formacie XML, który interpretować możemy w zasadzie dowolną technologią.

XML pomaga nam również utworzyć kilka różnych wersji aplikacji działających w różnych środowiskach, a opierających się na tych samych danych.

Niestety wadą jest szybkość. Generowanie kodu XML dla każdej, nawet najmniejszej odpowiedzi pociąga za sobą tworzenie wszystkich znaczników, które później trzeba przesłać przez sieć. Wyda się że nie jest tego dużo, ale może się uzbierać. Ponadto gdy pisałem projekt w Adobe FLEX z wykorzystaniem XML WebServices, działało to przerażająco wolno (chociaż łatwo było to oprogramować).

ASP.NET Web Services, albo raczej AJAX WebServices, bo w tym kierunku będę dążył, umożliwiają przesyłanie samych obiektów (więc narzut na przepustowość łącza dużo mniejszy) i od razu mogę działać na danych wyjściowych.

Ponadto przesyłanie plików jest prostsze. W XML WebServices aby przesłać plik, najpierw musiałem przekonwertować go do postaci base64. A później w drugą stronę żeby z tego pliku korzystać. Niestety funkcje dostępne w System.Convert mają ograniczenia, tak że konwersja z base64 dla dużych plików generowała błąd związany z brakiem pamięci. We FLEXie miałem ręcznie napisany algorytm i w ten sposób to działało, teraz nie chce mi się tego pisać na nowo.

Stanęło więc na ASP.NET (AJAX) WebServices.

poniedziałek, 01 listopada 2010, hermanluk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Iris_21990, *.broad.cd.sc.dynamic.163data.com.cn
2012/03/06 07:51:37
Jest to zdecydowanie dobra treść ... na pewno .... to niesamowite zobaczyć, że Piszesz pewne unikatowe rzeczy tutaj! Znalazłem kolejną stronę o ASP.NET, chodzi o C # generator kodów kreskowych. nadzieję, że Ci się spodoba.
www.businessrefinery.com/products/barcode_asp_net/1d_barcodes.html