View Łukasz Herman's LinkedIn profileView my profile

statystyki www stat.pl

Blog > Komentarze do wpisu

[ASP.NET] Dlaczego nie korzystać z kontrolki Validator

W pisanej aplikacji potrzebuję prostego sprawdzenia czy użytkownik wpisał dobrą zawartość pola. Dokładniej to robię upload plików, chcąc mieć pewność, że podano prawidłową nazwę pliku (lub dobry typ pliku).

Pomyślałem żeby zrobić to poprzez Visual Studio i kontrolkę Validate i sprawdzać wyrażenie regularne. Zalet jest sporo, nie martwimy się o to, jak działa to na różnych przeglądarkach, oraz mamy sprawdzanie kodu po stronie klienta (jeżeli sobie tego zażyczymy) oraz sprawdzanie po stronie serwera (czyli to co najważniejsze).

Minusy?

  • Sprawdzanie po stronie klienta wymaga umieszczania na stronie kodu JavaScript. Tylko kontrolka dodaje cały swój kod, a nie tylko ten, który będziemy wykorzystywać. Po co mi sprawdzanie czy wprowadza się dobrą liczbę, skoro ja sprawdzam tylko wyrażenie regularne?
  • Nawet jak wyłączymy sprawdzanie po stronie klienta, dodawanych jest mnóstwo JavaScriptów, które raczej nie są wykorzystywane.

Napisałem własnego JavaScripta sprawdzającego wyrażenie regularne. Cały kod związany z validacją po stronie klienta to ok. 20 linijek. Nie widzę żadnego sensu wrzucania masy niepotrzebnego kodu na stronę.

Swoją drogą, sprawdzenie tego samego wyrażenia regularnego po stronie serwera to ok. 5 linijek kodu, czyli mniej niż potrzeba na dodanie kontrolki Validator...

poniedziałek, 15 listopada 2010, hermanluk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Iris_21990, *.broad.cd.sc.dynamic.163data.com.cn
2012/03/06 07:48:14
Z dzisiejszej technologii jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, aby przeczytać QR kod, wiele aplikacji w rodzinie iOS pozwala to zrobić, to samo z android, nawet blackberry posiada wbudowany czytnik QR. Robiliśmy rzeczy kodów kreskowych przez jakiś czas, jeśli chcesz, możemy ci pomóc ...
www.businessrefinery.com/products/barcode_asp_net/ean_13.html