View Łukasz Herman's LinkedIn profileView my profile

statystyki www stat.pl

Blog > Komentarze do wpisu

Developers.pl umiera, CentrumXP się ośmiesza...

Portal Developers.pl został już chyba spisany na straty. Już jakiś czas temu nikłe zainteresowanie twórców portalu (zwykły brak czasu i brak pomysłu co robić) odbiło się silnie na portalu. Zapowiadał się świetnie. W Polsce byłby to pierwszy portal stricte społecznościowy, niezwiązany kapitałowo z Microsoftem, ani z inną firma.

Został następnie wykupiony przez CentrumXP, oczekiwania znów wzrosły. Wszyscy spodziewali się że Developers.pl powstanie jak Feniks z popiołów. Na oczekiwaniach się jednak skończyło.

Miała być zmiana designu, ba, nawet była, ale nie odniosła żadnego skutku. Wydaje mi się, że dawne Developers, niezwiązane z nikim miało jednak większe szanse na rozwój. Początki były obiecujące, lecz wychodzi na to, że jednak pomysł się nie sprawdził, albo raczej nie znalazła się wystarczająca grupa osób, które pokierują tym portalem i przyciągną nowych użytkowników.

Forum jeszcze się tli, więc nie można tracić nadziei. Czy cos z tego jeszcze będzie?

Z drugiej strony stoi CentrumXP. Właściciel portalu programistów, oraz jeszcze kilku innych wykupionych w ostatnim czasie.

Infojama również podupadała. Serwis został przeniesiony na nową technologię (z php na asp), lecz nic poza tym się nie zmieniło. Niby powstała jakaś redakcja. Nie wiem dokładnie, ale na razie zmian za bardzo nie widać. Co do strony graficznej portalu nie można mieć pretensji, ponieważ społeczność zadecydowała aby pozostawić stary wygląd. Forum żyje i ma się dobrze, w przeciwieństwie do Developers, ale miało się tak również przed przejęciem!

Co robi CentrumXP? Nie potrafi zapanować nad swoimi ambicjami? Niszczą konkurencję? A może to są tylko nieprzemyślane decyzje?

CentrumXP się rozwija, chociaż nie do końca mają świadomość co robią na swoim podwórku. Przed chwilą wszedłem sobie na stronę główną. Co tu jest ciekawego?

Klikam pierwszy link, a tu mi się wywala błąd "Server Error in '/' Application." :) Widzę całego SELECTa do bazy. Właśnie poznałem strukturę ich bazy danych, na której bezpieczeństwie powinno im zależeć najbardziej!!!

Ale ba. Mam również adres docelowy katalogu na dysku w którym znajduje się portal. Wiem że korzystają z Repeaterów, fajnie, też z nich korzystałem i są świetne, ale żeby tak wszystkim to pokazywać w taki sposób?

O czym to świadczy? O braku profesjonalizmu, samokontroli? A może wybujałej ambicji: skoro mamy tyle portali, możemy pozwolić sobie na takie błędy!

czwartek, 11 stycznia 2007, hermanluk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: arek, *.osiedle.net.pl
2007/01/12 02:00:41
zgadzam się całkowicie - ale za to portale codeguru i wss mają się całkiem nieźle. Innym portalem MS który nie ma raczej zainteresowania pomimo reklam jest www.officesystem.pl - o wiele więcej informacji niż w tym serwisie można znaleść na licznych blogach (nawet polskich)